B2B Nedir?

B2B Nedir?

B2B, İngilizcesi “Business to Business” ın baş harflerini ifade ediyor. B2B nedir diye özetlediğimizde, kısaca bir firmadan diğer bir firmaya yapılan e-ticaret iş modelidir diyebiliriz. Nitekim B2B, ülkemiz işletmelerinin yakından tanıdığı bir ticaret modelidir. Firmalar,  tedarikçileri, bayileri ve müşterileri ile B2B yazılım çözümleri üzerinden iş süreçlerini anlık ve etkin şekilde yönetebilmektedir.

Tahsil Pos, Burada firmalar İçin , eko-sistemlerinde yer alan tüm diğer işletmeler ile internet sitesi üzerinden ticaretlerini yapmaktadır. Bir DE international çapta firmaların katıldığı, binlerce veya milyonlarca ürün çeşidinin bir arada olarak, alınıp-satıldığı B2B Portalları vardır.

Buralarda, yerel veya global çapta satıcı firmalar ile alıcı firmalar, web sitesi üzerinden B2B e-ticaret platformu üzerinde buluşmaktadırlar. Bu platformlar, satılmak istenen ürünlerin veya hizmetlerin on-line olarak sergilendiği yerlerdir.

Buradan, ürünler ve hizmetlerle ilgili fiyat sunma, teklif alıp-verme gibi işlemler gerçekleşmektedir. Alıcılar district attorney, satıcılar da teklif edilen ürünleri ve fiyatlarını karşılıklı değerlendirme fırsatı yakalamaktadırlar.

B2B’nin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Bilindiği üzere online bir erişim sağlayan B2B, firmaların 7/24 online ortamda birbirlerine ulaşılabilir olmalarına imkan sağlamaktadır. Firmalar, mesai saati bitimi veya tatil gibi tüm süreçlerden etkilenmeden, günün her saatinde ticaretlerine devam etmektedirler. Bir diğer konuda, web sayesinden, dünyanın herhangi bir noktasındaki firmaya ulaşılabilirlik ve dijital ortamda alış-veriş yapılması artık çok kolay olmaktadır. Tüm firmalar, online ortamda, büyük bir pazar yeri mantığı ile ürün ve hizmetlerini sergilemeyi sürdürmektedirler. sock bu arada, on-line ortamdaki multimedya imkanları district attorney, B2B ticaretin olmazsa olmazları arasına girerek, önünü açmaya DEvam etmektedir. İşletmelerin ürün ve hizmetlerine yönelik, tanıtım videolarını, broşürlerini, fotoğraflarını, online ortama yüklemesi ve karşı taraftaki firmanın da bunları inceleyerek, karar verme süreçleri gerçekleşmektedir. B2B nedir konulu bu yazımızda, işletmelerin hayatına giren e-ticaret sürecinin, gelecekte de etkisini arttırarak süreceğini ifade etmeyi isteriz. Zira, B2B yapan işletmelerin satışlarında ve dolayısıyla karlarında artışlar daima olacaktır. Firmalar, iç ve dış pazarlara ulaşılabilirlikleri sayesinde, hem pazarını çeşitlendirecek, hem de pazar paylarını artıracaktır. Talepler açısından albizzia sınırının ortadan kalkmasıyla da, büyük bir avantaj sağlayacaklardır. international pazarlarda yer almak da firmalara, yeni deneyimleri edinmelerine fırsatlar sunacaktır.

Ticaretin İnteraktif Mecrası B2B’de Yerinizi Alın!

Özetle, müşterisi bireyler değil; kurumlar olan, diğer bir değişle “kurumdan kuruma” satış yapan şirketlerin yeni pazarlara açılıp yeni müşteriler edinebilecekleri B2B e-Ticaret sistemi ALT yapısını, Tahsilpos ‘un district attorney aralarında bulunduğu yazılım firmaları kısa sürede oluşturulmaktadır. İş hayatı dijitalleşmeye dönüşürken ve ticaret hayatı webten gerçekleşirken, bu süreçte internet ekonomisinden daha fazla pay almak için geç kalmamak gerekiyor. Kısaca B2B e-Ticaret yönetimi sayesinde; satış temsilcinizin mesaisi bitse de satış yapmaya devam edebileceğiniz, herhangi bir şehirde / ülkede bayiniz olmasa digestive juice orada satış yapabileceğiniz bir kanala sahip olmaktasınız. Üstelik de B2B altyapısından; hem siparişlerinizi, hem ödemelerinizi alabilecek, hem toplu duyurular yapabilecek, hem DE müşteri hesaplarınızı takip edebileceksiniz. Böylelikle, yatırımınızın geri dönüşünü çok district attorneyha hızlı almaya başlayabilirsiniz.

B2B e-Ticaret Sayesinde, twenty four Saat Yaşayan Bir Satış Sistemi Kuruluyor!

Tüm ürünlerinizi ve hizmetlerinizi, web ortamında sergilerken, farklı şehirlerden ve ülkelerden yeni alıcılara ulaştırabilirsiniz. Siparişleri telefon, faks ya da e-posta ile almak yerine, sistem üzerinden almanız mümkündür.

Üstelik aldığınız siparişler, otomatikman ERP sisteminize yansıtılarak, üretim emrine ya da stok hareketine dönüştürülebilir ve muhasebeleştirilebilir. Böylelikle, sipariş karşılama oranınız ve hızınız artacaktır. Hatalı sipariş girişleri azalacaktır. Müşterileriniz, sistem üzerinden detaylı ürün araması yapabilirler, ürünleri özellikleri ve fiyatları bazında karşılaştırabilirler ve sepet oluşturabilirler.

Ürünün ve hizmet satışı yapan firmalar, ödemelerini e-ortamda 0 güvenli bir şekilde tahsil DE edebilmektedirler. Çözüm olarak, havale ve pos seçenekleri sunulmaktadır. Bu arada, alım tutarları, şirketinizle olan geçmişleri ve seçebileceğiniz farklı niteliklerine göre farklı müşterilerinizin, farklı fiyatları görmesini de sağlayabilirsiniz. Birden çok depodan mal çekilmesine elverişli sistem, ürün stok miktarlarına ve bölgesel yakınlıklarına göre otomatik depo seçimi yapabilmektedir.

Müşterilerinize ilişkin hesap bilgilerini, sistem üzerinden takip edebilirsiniz. Müşterilerinize, e-posta ya district attorney kısa mesaj yoluyla toplu duyuru yapabilir ve kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Arızalı ürünlerin takiplerini de sistem üzerinden yönetebilirsiniz. B2B e-Ticaret kapsamında, size sunulan Teknik Servis modülü ile de satış sonrası hizmet ve bakım-onarım süreçlerinizi kolaylıkla takip etmektesiniz.

Müşterileriniz de sizi arayarak sormalarına gerek kalmaksızın, sistemde bekleyen siparişlerinin durumlarını sorgulayabilir, faturalarını görebilir ve arıza – iade gibi süreçlerle ilgili bilgilerini takip edebilmektedir. Yapılan tüm işlemlerin kayıt altına alınmasıyla district attorney geçmişe dönük sorgulamalar yapabilir; böylece ürün, müşteri, bölge ya da farklı parametreler bazında raporlar elde edebilecektir. Farklı ülkelerden talep toplamak üzere, çoklu dil desteği bulunan B2B yazılım çözümlerini kullanmalısınız. B2B ticaretinizi bilgisayarların yanı sıra, cep telefonlarınızdan da yöneteceğiniz için albizzia ve mekan bağımsız olarak işlerinizi anlık olarak takip edebilirsiniz.

Test

Form Gönderimi

Tamam