E-Ticaret Siteleri İçin 4 Olmazsa Olmaz

E-ticaret sitenizin mükemmel olduğunu düşünebilirsiniz. Bu durum potansiyel müşterileriniz içinde aynı şekilde geçerli mi? Merak ediyorsanız aşağıda bir ziyaretçinin e-ticaret sitesinde en sık aradığı 5 farklı kriteri belirledik.

Kayıt Olmadan Satın Alma

Hepimiz için bir internet sitesinde üyelik oluşturma süreci bazen alacağımız şeyden vazgeçmemize bile neden olabiliyor. E-ticaret sitelerinde gezinen ziyaretçilerin davranış biçimleri incelendiğinde kayıt olmadan alışveriş imkânı sağlayan sitelerin daha çok tercih edildiğini bilmenizi isteriz. Bunun için yapabileceğiniz 2 farklı işlem bulunuyor. Birincisi misafir alışveriş özelliğini aktif etmek ikincisi ise üyeliği çok kolay hale getirmektir.

İletişim Numaraları ve Yolları

Alışveriş metriklerini gerçekleştiren ziyaretçilerin herhangi bir sorusunda aradığı ilk şey telefon numaraları oluyor. Ana sayfa üzerinde dikkat çeken bir yere telefon numaranızı yerleştirmeniz ziyaretçiyi harekete geçirecek bir diğer unsurdur.

Canlı Destek Hattı

Sitede sürekli olarak cevap alabileceği bir kişinin bulunması karar verme ve sipariş oluşturma sürecinde de büyük etkiye sahiptir. Nasıl ki bir mağazada satış danışmanları bu görevi üstleniyor ise e-ticaret sitelerinde de bu görev canlı destek hattında bulunan müşteri hizmetleri temsilcilerinin sorumluluğunda oluyor.

Kargo ve Sipariş Süreci Bilgilendirmeleri

Satın alma olduğunda ya da gerçekleşmeden süreç hakkında ziyaretçiyi bilgilendirerek onlara değer verdiğinizi hissettirebilirsiniz. Ülkemizde birçok internet kullanıcısı bu sürecin olmadığından veya hatalı olarak lanse edildiğinden şikâyetçidirler.

Test

Form Gönderimi

Tamam